Lokalita

Obec Veleň leží na hranici města Prahy, v těsné blízkosti městské části Praha 9 – Čakovice. Je ideálním místem pro rodiny, které hledají poklidný život venkova s rychlou dopravní dostupností do hlavního města.
Obec žije velmi bohatým společenským životem a je výborně občansky vybavena.
Přímo oproti obecnímu úřadu začíná ulice U Kovárny, kterou se dostanete po 2minutách chůze až ke svému domovu.

V obci Veleň najdete:

Dopravní spojení

Z vašeho domu se dostanete ulicí U Kovárny (200m) k autobusové zastávce Veleň, která leží v srdci obce a poté příměstskou autobusovou linkou 377 na železniční zastávku Praha- Čakovice (10minut). Celá doprava s využitím MHD do centra Prahy trvá 35 minut.
Druhou možností je dostupnost na Metro Letňany s využitím příměstské autobusové linky 302 nebo 377, cesta trvá 19 minut.

Obcí prochází silnice III. třídy. Ve vzdálenosti 4 km lze najet na silnici II/610 Praha – Brandýs nad Labem-Stará Boleslav – Benátky nad Jizerou – Mladá Boleslav.
Jezdí sem příměstská autobusová linka 377 Praha Letňany – Praha Čakovice – Veleň – Mratín / Polerady rozc. – Kostelec n. L. náměstí a linka 302 Českomoravská – Vysočanská – Prosek – Přezletice, Kocanda – Veleň.

Nebo autobusem na metro Letňany za 19 minut.

 

Sportovní a kulturní aktivity:

Nakupování:

V tomto roce se v obci Veleň připravují tyto projekty na rozvoj infrastruktury:

Výstavba nové Mateřské školky a rozšíření kapacity

Rekonstrukce historické části obce „statek“ s vybaveností a službami např. všeobecný lékař, zubař, obecní knihovna, mateřské centrum a pošta.